Dzīvības Avotam – 20!

Kategrorija: Draudzes dzīve

DZA20LASTŠogad mūsu draudze “Dzīvības Avots” atzīmē 20 gadu jubileju. Jau 20 gadus esam kopā ar Rīgas pilsētu un tās ļaudīm – sākumā Centrā, Vecrīgā, tagad – Purvciemā. Bet ne tikai tur – esam bijuši un joprojām esam atvērti Evaņģēlija vēsts pasludināšanai visā Latvijā un arī aiz tās robežām. Šajā jubilejā draudzes cilvēkus, dievkalpojumu apmeklētājus un visus mūsu draugus no sirds sveic mācītāji Modris un Baiba Ozolinkeviči un Daniels un Damarisa Pedrazas, kā arī kalpotāju un līderu komanda! Ar Dieva žēlastību mēs droši lūkojamies nākotnē!

Taču atgriezīsimies tālajā 1995.gada pavasarī, kad Latvijas Bībeles koledžas (tagad Baltijas kalpošanas skola) direktoram, misionāram Terencam Hallam radās ideja dibināt Rīgā jaunu vasarsvētku draudzi. Maija beigās Latvijā ieradās Bībeles studentu grupa no ASV, lai piedalītos evaņģelizācijas pasākumos. No rītiem evaņģēlistu komanda apmeklēja Rīgas skolas, stāstot skolēniem par Kristus žēlastību, bet vakaros pulcēja visus interesentus kinoteātrī “Spartaks” (ēka kinoteātra “Rīga” priekšā). Nedēļas nogalē visi tika aicināti uz jaunas draudzes dibināšanas dievkalpojumu Mākslas darbinieku namā, Vaļņu ielā 9. Dievkalpojumā piedalījās ap 70 cilvēku un šķita, ka jaunajai draudzei ir ielikti stipri pamati.

Mācītāja kalpošana jaunajā draudzē tika uzticēta tikko Maskavas Teoloģijas institūtu beigušajam Agrim Ozolinkevičam. Taču nākamajā svētdienā pēc amerikāņu aizbraukšanas uz dievkalpojumu atnāca… trīs cilvēki. Visu nācās sākt no nulles. Pirmajos mēnešos apstākļi morāli bija ļoti smagi – reizēm tika sludināts pieciem, reizēm tikai trim cilvēkiem. Agris atceras: “Es pateicos Dievam, ka Viņš man deva spēku neatmest visam ar roku. Tas bija smags darbs, kur es nevarēju paļauties uz sevi vien. Man bija jāpaļaujas uz tiem cilvēkiem, kas tolaik bija draudzē. Mēs lūdzām un visi kopā paļāvāmies uz Dievu. Tas bija viss, ko varējām.”

48

Mūsu pirmais mācītājs Agris Ozolinkevičs ar dzīvesbiedri Etu un dēliņu Marku
pēc dievkalpojuma Mākslas darbinieku namā.

Dievs ir uzticams un paļaušanās uz Viņu vienmēr nes augļus. Cilvēku skaits draudzē kaut lēni, tomēr pamazām auga, un pēc gada – 1996.gada 2.jūnijā – notika pirmās kristības, kurās tika kristīti 10 cilvēki. Drīz pēc tam Agris devās uz ASV, lai turpinātu studijas maģistratūrā. “Laika posms, kad biju mācītājs, tika veltīts draudzes nostiprināšanai. Tēlaini runājot, tas bija laiks, kad vajadzēja rakt, liet betonu un likt pamatus, lai pēc tam būvētu tālāk. Bija priecīgāki un skumjāki brīži, tomēr esmu gandarīts, ka man bija iespēja piedalīties jaunas draudzes veidošanā. Esmu pateicīgs visiem, kas bija uzticami un kalpoja kopā ar mani. Viņi varēja aiziet uz citām draudzēm, kur bija viss – sākot no zīdaiņu pieskatīšanas līdz pensionāru aprūpei. Mums nebija nekā, bet bija vēlēšanās, lai būtu draudze. Dievs to redzēja, svētīja un atalgoja.”

piemas kristibas

Pirmās kristības draudzē.

Par draudzes jauno mācītāju kļuva Agra brālis Modris Ozolinkevičs. Kaut joprojām neliela, draudze bija nostiprinājusies, un vajadzēja domāt par tās oficiālu reģistrēšanu. Sākumā draudzes nosaukums bija Otrā Rīgas vasarsvētku draudze, taču tika nolemts, ka draudzei vajadzīgs uzrunājošāks apzīmējums. Tika izsludināts konkurss un no vairākiem priekšlikumiem par pieņemamāko atzīts “Dzīvības Avots”. 1996.gada 26.novembrī Latvijas Republikas Tieslietu ministrijas Reliģisko lietu departamentā draudze tika reģistrēta.

sakuma gadi

Draudzes sākuma gados.

Draudze “Dzīvības Avots” bijusi iniciatore daudzām jaunām idejām Latvijas Vasarsvētku draudžu apvienībā (LVDA). Mūsu draudze kā pirmā no Latvijas vasarsvētku draudzēm dievkalpojumos tradicionālās kopdziedāšanas vietā sāka slavas un pielūgsmes kalpošanu. Svētīgs pasākums savulaik bija biznesa cilvēku iknedēļas brokastis kopā ar draudzes mācītāju, tāpat Bastejkalna lūgšanu grupa, kur reizi nedēļā agrā rīta stundā tika lūgts par atmodu Rīgā un visā Latvijā. Tagad šis pasākums atdzimis jaunā kvalitātē. Mūsu draudze izdeva arī LVDA žurnālu “Dzīvības Avots”, kura pirmais numurs klajā nāca 1997.gadā. Žēl, ka finansiālu apstākļu dēļ varējām izdot tikai četrus numurus. No 1998.gada draudze veselu gadu veidoja iknedēļas kristīgu raidījumu ciklu Siguldas radio, ko varēja dzirdēt lielākajā daļā Vidzemes reģiona. Un vēl joprojām ik darbdienas rītu Latvijas Kristīgā radio ēterā skan raidījums “Mosties, Latvija!”

siguldas radio

Kristīgie raidījumi Siguldas radio.
Ervīns Jākobsons sarunājas ar misionāri Diānu Dorlonu (priekšplānā), tulko Solvita Jākobsone.

Mūsu mācītāju un līdz ar to arī draudzes uzmanība vienmēr bijusi pievērsta Evaņģēlija pasludināšanai. Viena no nozīmīgām draudzes aktivitātēm daudzu gadu garumā bijusi jaunu draudžu veidošana dažādās Latvijas pilsētās. 1998.gadā sākās mūsu kalpošana Siguldā, 2000.gadā tika likti pamati draudzei Limbažos, 2001.gadā – Cēsīs. Tās ir pilsētas, kur latviešu vasarsvētku draudzes līdz tam vēl nebija darbojušās. Draudze piedalījās arī jaunu draudžu dibināšanā Valmierā, Ķekavā, Jūrmalā. Šobrīd esam atgriezušies Siguldā, kalpojam Salaspilī un mūsu draudzes filiālē Maskavas forštatē (Latgales priekšpilsēta) Rīgā, Daugavpils ielā 10/12.

Roberts un Tekla Prikuli

Kalpošanas darbā Ķekavā devās mūsu draudzes locekļi Roberts un Tekla Prikuļi.

Viens no lielākajiem ticības soļiem draudzei bija evaņģelizācijas pasākums “Mosties, Latvija!” ar Stīva Hilla piedalīšanos Skonto hallē 2002.gadā. Daudzi neticēja, ka draudzei ar tobrīd tikai 60 draudzes locekļiem ir iespējams ko tādu paveikt. Taču mūsu Dievs ir uzticams! Dieva žēlastības iedrošināta draudze 2013.gadā sarīkoja līdzīga mēroga pasākumu, šoreiz ar evaņģēlista Nātana Morisa piedalīšanos. Tam sekoja vēl grandiozāks pasākums 2014.gadā Kīpsalas izstāžu centrā. Šogad esam nolēmuši turpināt. Tas viss nebūtu iespējams, ja mēs nepazītu tik varenu Dievu! Kopā ar Viņu visas ieceres kļūst iespējamas un tiek īstenoti projekti, par kādiem mēs baidītos pat sapņot.

ShakeNations_Latvia_34

Neilgi pirms draudzes 10 gadu jubilejas mainījās mūsu atrašanās vieta – no Rīgas centra pārcēlāmies uz Purvciemu, lai kalpotu šīs apkaimes ļaudīm. Tomēr mūsu sirdīs ir visi rīdzinieki, vēl vairāk – tajā ir visi Latvijas iedzīvotāji. Mēs ticam, ka tāda ir Dieva sirds. Mūsu mācītājs Modris Ozolinkevičs ir pārliecināts: “Bībelē teikts, ka mēs pļausim, ja sēsim! Mēs sējam Dieva Vārdu un ticam, ka iesētā sēkla uzdīgs. Mēs gribam, lai cilvēki zinātu, ka ir tāda draudze “Dzīvības Avots”, kur viņi var sastapties ar dzīvo Dievu. Es ticu, ka cilvēki atsauksies aicinājumam iepazīt Dievu, atnāks uz draudzi un teiks: es gribu piedzīvot Dievu! Dievs grib izglābt, dziedināt un atbrīvot ikvienu un es ticu, ka ikviens cilvēks, kas ienāks mūsu dievkalpojumā, aizies Svētā Gara izmainīts! Un šādu cilvēku būs ļoti, ļoti daudz.”

 

Vairāk par draudzes “Dzīvības Avots” vēsturi lasiet ŠEIT.

 

*****

Aicinām ikvienu pievienoties mums draudzes “Dzīvības Avots” 20 gadu jubilejas dievkalpojumā!

Kad: 2015.gada 31.maijā plkst. 16.00
Kur: Rīgā, Ūnijas ielā 99, kristīgā centra “Labā Vēsts” Lielajā zālē

Pēc dievkalpojuma – sadraudzība un svētku kliņģeris!

*****

Draudzes “Dzīvības Avots” mērķis vienmēr bijis draudzes dzimšanas dienu atzīmēt nevis ar skaļiem un pompoziem dievkalpojumiem, bet evaņģelizāciju. Vai var būt labāk izdevušies svētki, kā tādi, kur cilvēki sastopas ar dzīvo Dievu un viņu dzīves tiek pārmainītas Mūžībai?! Tāpēc aicinām ikvienu uz evaņģelizācijas dievkalpojumiem “No mīnusa uz plusu”, kas no 4. – 7.jūnijam notiks Ķīpsalas Starptautiskajā izstāžu centrā.

Kad:
Ceturtdien, 4.jūnijā un piektdien, 5.jūnijā – 19.00;
sestdien, 6.jūnijā un svētdien, 7.jūnijā – 17.00.
Sestdien, 6.jūnijā, 11.00 – konference sievietēm ar Lidiju Stenliju Marovu.

Kur: Rīgā, Ķīpsalas ielā 8, Ķīpsalas Starptautiskajā izstāžu centrā.

Web: www.nominusauzplusu.lv
Facebook: www.facebook.com/pages/No-mīnusa-uz-plusu/594334620652930

Atbildēt