Renātes Indijas piezīmes

Kategrorija: Mūsējie pasaulē

renate newtitulJamasi!
(izrunā džeimasi – sveiciens Kristus sekotāju starpā)

Tā kā „No mīnusa uz plusu” ir aizvadīts, tad padalīšos ar to, kā man iet. 🙂 Bet vispirms – es lepojos ar jums visiem par pieliktajām pūlēm, lai Evaņģēlija vēsts izplatītos. 🙂 Un pārfrazējot Pāvilu – lai „Tas, kas daudzu sirdīs labo darbu iesācis, to pabeidz līdz Kristus Jēzus dienai”.

Nu tā – Indija ir viena traka zeme. Kad ierados Siliguri, ceļā no lidostas uz KM skolu nespēju atbildēt uz sagaidītāju jautājumiem, jo visu laiku pārsteigti grozīju galvu un centos aptvert visu apkārt esošo Indijas bardaku – cilvēki (daudz cilvēku), koši un raibi sieviešu sari un salvar kameez, pārbāzti, aizdomīga paskata mini braucamrīki (saukti tempo), noputējuši atvērta nojumes tipa mini veikaliņi, frizētavas, ēstuves, atkritumu čupiņas un blakus – eiropeiska paskata glaunas iestādes…

indijas bardaks

Indijas “bardaks”.

Un satiksme – ak, mans Dievs, – katrs brauc kā grib, pīpina visu laiku pirms katra manevra, joslas nav īsti saprotamas un nepamet sajūta, ka tūlīt, tūlīt kāds uzskries tev virsū vai tu kādam, bet tā lielākoties nenotiek. Ak, jā – ik pa kilometram jāapbrauc kāds dzīvnieks (pārsvarā govis), kurš nejūtas traucēts gulšņāt pašā ceļa vidū. Tagad gan ar daudz ko esmu apradusi, tomēr šķērsot ielu vēl joprojām nedaudz bail. Bet Indija ir skaista ar visu tās bardaku un es esmu redzējusi tikai mazu daļiņu.

satiksme

Tāda ir satiksme Indijas pilsētu ielās. Neiztrūkstoši – dzīvnieki uz ielām.

Skola. Dzīvojam skaistā, sakoptā konferenču telpu teritorijā, kas ļoti atšķiras no tā, kas redzams aiz mūra. Ja labi ieskatās, var redzēt, ka diezgan tuvu ir kalni, lai gan par kaut kā tāda atrašanos tuvumā uzzināju tikai otrajā nedēļā – pēc lietus, jo citādi putekļainās dūmakas dēļ neko nevar redzēt. Guļam zem moskītu tīkla, jo VIŅI ir visur. Un ventilatori dūc dienu un nakti, jo šeit ir ļoti karsts. Patiešām karsts.

skola

Mūsu skola. Attēlos apakšā – guļvieta ar moskītu tīklu; mīļie “mājdzīvnieciņi”.

Nu jau rit astotā mācību nedēļa, visi esam ļoti sadraudzējušies un rūpējamies viens par otru. Studenti pārsvarā ir no Indijas ziemeļaustrumu daļas un tie štati ir ļoti atšķirīgi no pārējās Indijas. Daudz līdzīgāki Rietumu pasaulei un kristianizēti (tiesa, pārsvarā tā gan ir tikai nomināla kristietība). No Eiropas ir vēl viena studente un daudzi skolas darbinieki.

studentes

Mūsu meitenes.

Medicīnas programma nevarēja notikt, tāpēc bija jāizvēlas kas cits – esmu draudžu „iedēstītāju” programmā (church planter). 😀 Pasniedzēji ir kolosāli Dieva vīri un sievas, kuru sirdis burtiski deg par neaizsniegtām cilvēku grupām un katru pazudušo avi. Mums iedod daudzus „instrumentus” – dažādas stratēģijas, metodes. Bieži evaņģelizējam apkārtējos hindu, musulmaņu, jeinistu, dažādu kastu, valodu grupu un cilšu cilvēkus. Bet pāri visam vienmēr tiek uzsvērta Svētā Gara vadība. Piemēram, ejot „dārgumu medībās”, pirms iziešanas lūdzam Svētajam Garam, lai parāda, kur atrodas Viņa „dārgumi” – cilvēka vārdu vai atrašanās vietu, viņa slimību, vai viņam nepieciešams apģērbs, kaut kas specifisks. Bieži pēc tam paši brīnāmies, ka atrodam tieši to cilvēku ar tieši to problēmu tieši tajā vietā, kur Svētais Gars norādīja.

pasaules tautas

Izmantojot šo milzīgo karti, mēs lūdzam par pasaules tautām.

Sestdienās man ir iespēja pievienoties nesen sāktai kalpošanai tā sauktajā attīstītajā graustu rajonā (developed slum). Mr. Noel ar ģimeni 15 gadus strādāja ar bērniem un pusaudžiem Nepālā. Kad izauga jauni līderi un darba turpinātāji, Dievs uzrunāja viņu pārcelties uz Indiju, Siliguri pilsētu. Es spēlējos ar bērniem, dejoju ar viņiem un nedaudz arī mācu bērnus un pusaudžus. Viņi ir ļoti, ļoti atvērti un ieinteresēti itin visā. Starp citu, Indija ir Evaņģēlijam visneaizsniegtākā valsts pasaulē. Te ir visvairāk cilvēku grupu, kas nekad nav dzirdējuši Evaņģēliju.

meitenes restoraanaa

Aizvedu savas pusaudzītes patusēties uz KFC restorānu (kaut kas līdzīgs McDonald).

Ir vēl tik daudz ko stāstīt, bet citreiz. 🙂 Sveicieni draudzei un PALDIES katram, kurš atceras un lūdz par mani un cilvēkiem šeit! Šai valstij aizlūgšanas ir ļoti vajadzīgas! Lūdzu un pateicos Dievam par jums visiem! Svētības!

Renāte 🙂

 

Atbildēt